Aktualitet

15-vjeçari bëhet hero, shpëton nënën nga sulmuesi, por humbet jetën

Shkruar nga Liberale

Një 15-vjeçar u vra teksa përpiqej të mbronte nënën e tij, gjatë një sulmi nga një person në banesën e tyre. Jakub Szymanski u cilësua si hero që luftoi për familjen e tij, pasi ndërhyri për të shpëtuar nënën e tij, Katarzyna Bastek, e cila mbeti e plagosur rëndë.

"Një burrë 44-vjeçar u arrestua rreth 250 milje larg në Kent, për vrasjen që ndodhi të premten mbrëma", njoftoi Policia e Mançesterit të Madh.

Nëna e Jakubit besohet të jetë rreth të 40-ve dhe po shërohet nga lëndimet e rënda në spital, ndërsa mban zi për humbjen e djalit të saj.

Një person i afërt me Jakub, i cili besohet të jetë një nga katër vëllezërit, u tha "MEN": 'Nuk ka asnjë shans që djali të mos jetë hero. Të gjithë këtu e njihnin si të sjellshëm dhe të respektueshëm. Ai ishte i qetë, por ishte mbrojtës. Ai luftoi për familjen e tij. Ai ishte një person i mahnitshëm, ai ishte një hero dhe ai duhet të mbahet mend si i tillë".

Jakub u trajtua në vendngjarje për plagët me thikë përpara se të dërgohej në spital ku vdiq rreth një orë më vonë.

Fqinjët treguan tronditjen e tyre pas sulmit të dyfishtë në pronë, ku humbi jetën i mituri./Liberale.al

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH