Aktualitet

14 raste të reja dhe 2 humbje jete nga COVID-i në 24 orët e fundit

Shkruar nga Liberale
14 raste të reja dhe 2 humbje jete nga COVID-i në 24 orët e

Ministria e Shëndetësisë njofton se janë kryer 3,366 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 14 qytetarë dhe po ashtu kanë humbur jetën dy persona.

Në 24 orët e fundit janë shëruar 81 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 128,907 që nga fillimi i epidemisë.

Aktualisht në spitalet COVID po trajtohen 43 pacientë nga të cilët 5 pacientë janë në terapi intensive./Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH