Politikë

Flutura Açka: Parlamenti ka marrë arratinë, duhet të mbyllet urgjentisht

Shkruar nga Liberale
Flutura Açka: Parlamenti ka marrë arratinë, duhet të

Sipas deputetes së PD-së, Flutura Açka, “ky Parlament ka marrë arratinë”.

Deputetja Açka, e ftuar në emisionin “Mirëmëngjesi Shqipëri” deklaroi se Parlamenti duhet të mbyllet, për t’i hapur rrugë fillimit të një Parlamenti të ri për qytetarët shqiptarë.

“Ka deputetë të përkushtuar dhe jam e lumtur që i kam njohur, por ka të tjerë që rutinën e tyre e përdorin vetëm për veten e tyre.”

“Ky parlament duhet të mbyllet sot dhe të fillojë një parlament tjetër për shqiptarët. Ky Parlament ka marrë arratinë mesa shoh unë.”

“Po kalon një pr.buxhet,pa debate. Kjo është e papranueshme për një parlament serioz, evropian”, tha ajo.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH