Globi

Arrestohen turistët francez, dhunuan seksualusht një 18-vjeçare britanike

Shkruar nga Liberale
Arrestohen turistët francez, dhunuan seksualusht një 18-vjeçare

Një grup prej pesë turistësh francez dhe një suedez janë arrestuar pas aludimeve se një grup djemsh dhunoi seksualisht një adoleshente britanike.

Sipas raportimeve, personat e dyshuar kanë xhiruar ngjarjen me telefonat e tyre në hotelin restortit në Magaluf, në Majorka.

Më pas pushuesit e kanë përdhunuar atë në njërën prej dhomave të hotelin.

Ka qënë një roje i sigurimit, ai që ka parë vajzën duke qarë dhe menjëherë ka lajmëruar policinë.

Policia ende nuk ka lëshuar një njoftim zyrtar sa i përket arrestimeve të 6 djemve, të cilat raportohet t'i përkasin moshës rreth të 20-tave.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH