Kryesore

110 raste të reja nga Covid në Kosovë

               Publikuar në : 16:05 - 03/08/21 liberale

Rritet ndjeshëm numri i të infektuarve me koronavirus në Kosovë. Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë konfirmuar të infektuar me Covid 110 raste të reja dhe ka humbur jetën një person.

Gjithashtu, 2 persona e kanë fituar betejën me Covid.

Nga fillimi i pandemisë e deri më tani në Kosovë janë konfirmuar të infektuar me Covid 108 623 persona, mes të cilëve kanë humbur jetën 2 267 qytetarë.

Tags: , ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back