Kryesore

10 të vdekur dhe 224 të infektuar me Covid-19 në Kosovë

               Publikuar në : 15:19 - 01/08/20 liberale

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka publikuar raportin e testimeve dhe rasteve pozitive me COVID-19 në vend.

Gjatë 24 orëve të fundit, në Kosovë, nga koronavirusi, kanë humbur jetën 10 pacientë.

Kosovës i shtohen edhe 224 raste të reja të të infektuarve me COVID-19, ndërsa 152 rezultojnë të shëruar.

Tags: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back